Pomoc | Szukanie zaawansowane
Szukaj :
Strona główna
Forum
Pytania i odpowiedzi
Profile

Google
ZACZYNAMY
- od Autora
- jesteś tu po raz pierwszy?
- wprowadzenie
- przewodnik po ChLO
- metody operacji
- podejmujemy decyzję
- regulamin strony
ZASOBY STRONY
- F O R U M
- profile użytkowników
- ciekawe profile
- zmiany w profilach
- pytania i odpowiedzi
- nasze ogłoszenia
- C H A T
INFORMACJE
- A R T Y K U Ł Y
- lekarze i kliniki
- refundacja - NFZ
- dla lekarzy
- sprawy emocjonalne
- operacje plastyczne
- polecane strony
INNE
- GRUPA WSPARCIA
- www.AnonimowiZarlocy.org
- stowarzyszenie MAXIMUS
- sesje zdjęciowe
- współpraca
- wesprzyj nasz serwis
- koszulki z naszym LOGO
- balon żołądkowy
OBLICZ SWOJE BMI
Wzrost: cm
Waga: kg
UWAGA! Kalkulator działa tylko pod przeglądarką Internet Explorer - Przepraszamy.


R E K L A M AOperacje plastyczne

Opracowanie: Artur Rzepka

Po operacji ChLO gdy tracimy zbędne kilogramy a nasza sylwetka się poprawia, często za pozytywnymi zmianami nie nadąża nasza rozciągnięta skóra. Robimy się coraz mniejsi, a nasza skóra jakby coraz większa :) Zaczyna zwisać tu i tam, i choć nigdy nie będziemy w większości przypadków modelami ani modelkami, pewne jest że moglibyśmy wyglądać lepiej.

Można próbować zaradzić temu stosując kosmetyki, masaże ćwicząc i pływając, ale w większości przypadków skóry jest tak dużo, że musielibyśmy ćwiczyć i masować się wiele lat :) Wyjściem jest operacja plastyczna powłok brzusznych (przynajmniej).

Operacja taka polega na wycięciu zbędnej skóry i zszyciu pozostałej, często w tym czasie można także zoperować ewentualną przepuklinę czy kamienie we woreczku, po operacji nasza sylwetka zyskuje dużo lepszy wygląd, ale niestety również kolejną bliznę, tym razem na wysokości gumki od majtek i sięgającą z obu stron niemal na pośladki.

Dodatkowo można jeśli kogoś stać przeprowadzić dalsze operacje polegające na usunięciu zbędnej skóry z ramion i wewnętrznej strony ud, pośladków, a także korekcję kształtu piersi u kobiet (modelowanie lub implanty) jak i u mężczyzn (zmniejszenie). Stosuje się nawet odsysanie tłuszczu z newralgicznych i najbardziej opornych na chudnięcie partii ciała. U większości pacjentów wystarcza jednak prosty zabieg usunięcia skóry z brzucha.

Operacje plastyczne nie są zasadniczo refundowane przez NFZ. Jednak w niektórych przypadkach może to być możliwe, należy o to spytać lekarza który zrobił na ChLO. Jeżeli musimy zapłacić samemu to pozostaje nam do wyboru dowolny chirurg plastyczny, ceny operacji w zależności od zakresu wahają się od tysiąca do kilkunastu tysięcy, okres rekonwalescencji uzależniony jest od rodzaju operacji ale jest to od dwóch do kilku tygodni.

Pamiętajmy, że nie poddajemy się ChLO dla urody! Wygląd jest ważny, i nikt temu nie zaprzecza, ale zbytnie zwracanie na niego uwagi może nam popsuć całą radość z ChLO. Jeżeli będziemy widzieć tylko "zwisającą skórę" to nie będziemy się cieszyć z tego jak się czujemy, co możemy robić, jak zmieniło się nasze życie. Marzenie o operacji plastycznej i lepszym wyglądzie to nic złego, ale pamiętajmy by nie przysłoniło nam innych plusów ChLO!

Zdjęć po operacjach plastycznych musicie ze względu na prawa autorskie poczukać sami. Polecam rozpocząć na googlach:

  Ostatnia modyfikacja: 11.10.2006

(c) www.otylosc.org - Artur Rzepka 2003 - 2008
statystyki www stat.pl