Pomoc | Szukanie zaawansowane
Szukaj :
Strona główna
Forum
Pytania i odpowiedzi
Profile

Google
ZACZYNAMY
- od Autora
- jesteś tu po raz pierwszy?
- wprowadzenie
- przewodnik po ChLO
- metody operacji
- podejmujemy decyzję
- regulamin strony
ZASOBY STRONY
- F O R U M
- profile użytkowników
- ciekawe profile
- zmiany w profilach
- pytania i odpowiedzi
- nasze ogłoszenia
- C H A T
INFORMACJE
- A R T Y K U Ł Y
- lekarze i kliniki
- refundacja - NFZ
- dla lekarzy
- sprawy emocjonalne
- operacje plastyczne
- polecane strony
INNE
- GRUPA WSPARCIA
- www.AnonimowiZarlocy.org
- stowarzyszenie MAXIMUS
- sesje zdjęciowe
- współpraca
- wesprzyj nasz serwis
- koszulki z naszym LOGO
- balon żołądkowy
OBLICZ SWOJE BMI
Wzrost: cm
Waga: kg
UWAGA! Kalkulator działa tylko pod przeglądarką Internet Explorer - Przepraszamy.


R E K L A M APrzewodnik po ChLO

Chirurgiczne Leczenie Otyłości to proces, któremu poddajemy się gdy nie możemy już poradzić sobie ze swoją wagą, zagraża ona lub już psuje nasze zdrowie i odbiera nam chęć do życia. Zanim przejdziemy pomyślnie operację czeka nas przygotowanie i poszukiwanie informacji, a po niej rekonwalescencja, praca nad utratą wagi i radość z wyników. Aby poddać się chirurgicznemu leczeniu otyłości należy najpierw podjąć kilka bardzo ważnych decyzji i nabrać pewności, że wiem na co się decydujemy, że jest to na prawdę konieczne i że jesteśmy na to w pełni zdecydowani. Niezależnie od tego jaką operację przejdziemy będziemy musieli o siebie bardzo dbać, aby nie doświadczyć efektów ubocznych operacji.

Postaram się przestawić w skrócie jak wygląda standardowa droga do ChLO:

 1. Zbieranie informacji. Należy zebrać tak dużo informacji na temat ChLO jak to tylko możliwe. Jakie są metody, jaki jest ich przebieg, jakie są konsekwencje ich zastosowania. Jakie mogą być skutki uboczne i powikłania. Trzeba się ponadto dowiedzieć jakie są wskazania i przeciwwskazania dla operacji w konkretnym przypadku danej osoby. Czy osoba jest w grupie osób dla których ChLO jest przeznaczone.

  Na naszej stronie znajdziesz:

 2. Konsultacje ze specjalistą. Należy skonsultować się ze specjalistą w dziedzinie ChLO. On odpowie na większość pytań, postawionych wyżej i zakwalifikuje do przeprowadzenia leczenia. Lekarz zaproponuje również najodpowiedniejszą w danym przypadku metodę leczenia.

  Na naszej stronie znajdziesz:

 3. Zapisanie się na termin w klinice. Należy zapisać się na listę oczekujących na operacje w szpitalu. Oczekiwanie może potrwać nawet kilka (kilkanaście) miesięcy. 4. Załatwienie formalności związanych z ubezpieczeniem. Trzeba dowiedzieć się czy szpital w którym mamy odbyć leczenie posiada podpisany kontrakt z naszym ubezpieczycielem (NFZ). W przeciwnym wypadku możemy być zmuszeni pokryć koszty operacji z własnej kieszeni. Można też starać się o promesę, która wydawana jest gdy wyczerpał się limit lub szpital nie ma kontraktu.

  Na naszej stronie znajdziesz:

 5. Przyjęcie do szpitala. Jest bardzo ważną i oczekiwaną datą przez każdego pacjenta, ale od tej chwili do operacji może minąć jeszcze nawet do kilku tygodni. Często przed operacją musimy bowiem stracić część masy ciała lub osiągnąć indywidualnie ustalony przez lekarza poziom wagi (w przypadku osób o BMI 50 i więcej). Czasem wiąże się to z głodówką przeprowadzaną pod kontrolą lekarzy w szpitalu. 6. Operacja. To najbardziej krytyczna część całego przedsięwzięcia. Przeprowadzona przez zespół doświadczonych chirurgów jest naszą szansą na rozpoczęcie nowego życia. Wielu pacjentów od tej chwili od nowa liczy czas - jakby się powtórnie narodzili. 7. Wypisanie ze szpitala. Następuje zwykle pomiędzy 7 a 14 dniem po operacji, w zależności od metody i stanu pacjenta.

  Na naszej stronie znajdziesz:
  • pytania i odpowiedzi - masz teraz pewnie wiele nowych pytań, a może jakieś odpowiedzi - pamiętaj nie ma głupich pytań
  • profile użytkowników - najwyższy czas uzupełnić profil o własną historię, wpisać dane o wadze i jej ubytkach, możesz również przemyśleć umieszczenie zdjęć
  • forum - podyskutuj z osobami które najlepiej Cię zrozumieją
  • nasze artykuły - poczytaj w wolnej chwili

 8. Rekonwalescencja. Przeciętnie 2-4 miesiące po operacji można podjąć pracę (w zależności od jej charakteru i stanu pacjenta). W tym czasie można również powoli wprowadzać ćwiczenia fizyczne w celu wzmocnienia organizmu, ale tylko w porozumieniu i po konsultacji z lekarzem.

  Na naszej stronie znajdziesz:

 9. Dieta. W zależności od rodzaju operacji jaki przeszliśmy będziemy zmuszeni do stosowania odpowiedniej diety w zasadzie do końca życia. Będzie się ona zmieniać w miarę naszej rekonwalescencji i w większości przypadków po pewnym czasie pacjent może jeść większość normalnych posiłków, ale w mniejszej niż przed operacją ilości. Należy ściśle przestrzegać zaleceń dietetycznych lekarza. Jest to głównym warunkiem zachowania zdrowia i osiągnięcia wymarzonych sukcesów.

  Na naszej stronie znajdziesz:

 10. Utrata wagi. Największy spadek wagi następuje w okresie 6 miesięcy od operacji. Około 75% pacjentów osiąga trwały efekt utraty wagi, który doprowadza do uzyskania BMI na poziomie 25-30 lub mniejszym. Utrata wagi w ogromnej większości przypadków jest stała i podlega jedynie niewielkim wahaniom w długim okresie, w zależności od zastosowanej metody i przestrzegania przez pacjenta zaleceń lekarza.

  Na naszej stronie znajdziesz:

  Ostatnia modyfikacja: 04.10.2006

(c) www.otylosc.org - Artur Rzepka 2003 - 2008
statystyki www stat.pl