Pomoc | Szukanie zaawansowane
Szukaj :
Strona główna
Forum
Pytania i odpowiedzi
Profile

Google
ZACZYNAMY
- od Autora
- jesteś tu po raz pierwszy?
- wprowadzenie
- przewodnik po ChLO
- metody operacji
- podejmujemy decyzję
- regulamin strony
ZASOBY STRONY
- F O R U M
- profile użytkowników
- ciekawe profile
- zmiany w profilach
- pytania i odpowiedzi
- nasze ogłoszenia
- C H A T
INFORMACJE
- A R T Y K U Ł Y
- lekarze i kliniki
- refundacja - NFZ
- dla lekarzy
- sprawy emocjonalne
- operacje plastyczne
- polecane strony
INNE
- GRUPA WSPARCIA
- www.AnonimowiZarlocy.org
- stowarzyszenie MAXIMUS
- sesje zdjęciowe
- współpraca
- wesprzyj nasz serwis
- koszulki z naszym LOGO
- balon żołądkowy
OBLICZ SWOJE BMI
Wzrost: cm
Waga: kg
UWAGA! Kalkulator działa tylko pod przeglądarką Internet Explorer - Przepraszamy.


R E K L A M APodejmujemy decyzję

Źródło: www.obesityhelp.com/morbidobesity
Tłumaczenie: Ewa Herbert

Co pomoże w podjęciu decyzji | Korzyści z utraty wagi | Ryzyko związane z ChLO

Co pomoże w podjęciu decyzji?

Decyzja, czy poddać się operacji chirurgicznego leczenia otyłości to sprawa bardzo osobista i niezwykle ważna. Musicie się liczyć z tym, że zmieni ona wasze życie w nieodwracalny sposób. Dlatego przy podejmowaniu tej decyzji niezwykle wskazana jest ostrożność. Powinniście zebrać tyle informacji, ile tylko możliwe na temat różnych szpitali i chirurgów oferujących takie operacje. W następnej kolejności powinniście razem z chirurgiem uzgodnić, jaki rodzaj chirurgicznego leczenia otyłości jest dla was najbardziej wskazany.

Na tym etapie należy wziąć pod uwage:

 • Czy będziecie w stanie zastosować się do terapii i zaleceń pooperacyjnych, które są tak istotne po operacji chirurgicznego leczenia otyłości?
  Będziecie musieli stosować się do zaleceń chirurga, dotyczących w szczególności diety, ćwiczeń, badań laboratoryjnych i wizyt kontrolnych. Operacja to tylko narzędzie. Wyniki będą zależeć od tego, jak będziecie tego narzędzia używać. Przekonanie, że operacja wystarczy, by pozbyć się otyłości grozi katastofalnymi konsekwencjami. Nigdy nie nadejdzie chwila, gdy będziecie mogli zrobić sobie przerwę od zaleceń chirurga dotyczących diety, ćwiczeń i wizyt kontrolnych. Podejmujecie zobowiązanie na resztę życia. • Czy chcecie operacji dla właściwych powodów? Czy tylko dlatego, że chcecie lepiej wyglądać?
  Chirurgiczne leczenie otyłości NIE jest wykonywane z przyczyn kosmetycznych. Decyzja o operacji motywowana jest zawsze celem poprawy szwankującego zdrowia. Jeżeli zostaniecie zakwalifikowani z racji spełnienia kryteriów stawianych przez medycynę, to znaczy, że robicie to dla poprawy zdrowia. Celem leczenia jest to, by poprawiło się zdrowie pacjenta, kryteria estetyczne to tylko przyjemny "efekt uboczny". Jeżeli decydujesz się na ChLO głównie z powodu urody musisz się spodziewać zawodu. Efekty estetyczne są, ale nie są z nas modelki ani modele, no i trzeba pamiętać o bliznach. (Zobacz zdjęcia przed i po operacji plastycznej: operacje plastyczne.) • Czy czyniliście próby zrzucenia kilogramów konwencjonalnymi metodami?
  Decyzja, że osiągnęliście punkt, w którym wyczerpaliście wszelkie inne opcje zrzucenia niechcianych kilogramów jest bardzo indywidualną sprawą. Podejmujecie poważną decyzję, która należy wyłącznie do was, gdy będziecie już świadomi ryzyka i korzyści wypływających z chirurgicznego leczenia otyłości. • Jak się czujecie po podjęciu decyzji? Robicie właściwą rzecz czy męczy was niepokój?
  Gdy jesteście przekonani, że podjęta dezycja o zmianie stylu życia do końca tego życia jest rzeczą właściwą i wiecie, że będziecie w stanie to zrobić, jesteście gotowi. O ile dokładnie zdajecie sobie sprawę, jak zmieni się wasz układ trawienny w wyniku operacji i jesteście przekonani, że to właściwy krok, jeżeli jesteście świadomi ryzyka powikłań, jakie mogą wystąpić bezpośrednio po operacji lub nawet w kilka lat później, jesteście gotowi. Jeżeli znaleźliście chirurga, któremu ufacie, jesteście gotowi. Jeżeli odczuwacie niepokój odnośnie całego procesu, jesteście zupełnie normalni!

Zobacz także:

  Ostatnia modyfikacja: 26.08.2005

(c) www.otylosc.org - Artur Rzepka 2003 - 2008
statystyki www stat.pl